Wady i zalety pieluszek jednorazowych i wielorazowych Pampers

Historia pieluch jednorazowych sięga 1951 roku, kiedy to matka wielodzietna opatentowała swój produkt: nieprzemakalne majtki. Chociaż uważa się, że pierwszy produkt został wprowadzony na rynek w latach 40.

Powszechnie znane pieluszki Pampers pojawiły się w latach 70-tych, a dziś są obowiązkowym elementem wyposażenia każdej świeżo upieczonej mamy, zmniejszając ilość prania i upraszczając opiekę nad małym dzieckiem. Firma produkcyjna znacznie rozszerzyła gamę oferowanych produktów, proponując swoim klientom wyroby dla różnych grup wiekowych.

Zalety i wady pieluch Pampers

Spory na temat stosowności i bezpieczeństwa pieluszek jednorazowych pojawiają się ciągle na nowo. Każdy z przeciwników ma swoje argumenty na temat zalet i wad korzystania z takich produktów. Do głównych zalet należą:

Suchość pieluch

Warstwa chłonna wystarczająco szybko wchłania wilgoć. Dobra przepuszczalność pary wodnej pozwala na uniknięcie efektu cieplarnianego. W ten sposób unika się zapalenia skóry, pieluszkowego zapalenia skóry i podrażnień na wrażliwej skórze niemowląt.

Komfort noszenia

Kształt i konstrukcja każdego modelu jest dobrze przemyślana. Kształt i konstrukcja są starannie przemyślane, aby zapewnić dziecku maksymalny komfort podczas długich spacerów latem i zimą.

Skład i materiał

Przy wyborze materiału, firma produkcyjna zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Pieluszki jednorazowe są hipoalergiczne. Wyjątkiem jest indywidualna nietolerancja na daną substancję.  Dziecko śpi bezpiecznie, matka dobrze wypoczywa, a dziecko nie odczuwa dyskomfortu.

Bezpieczne dopasowanie

Kształt kształtek jest starannie zaprojektowany. Dzięki odpowiedniemu doborowi modelu pieluszka pozostanie na swoim miejscu nawet podczas aktywnych ruchów. Zalecany zakres wagi dziecka podany jest na każdym opakowaniu. Przy wyborze należy kierować się wartością średnią. Dobrze zbudowane dziecko będzie czuło się komfortowo w takiej pieluszce. Jeśli Twoje dziecko jest szczupłe, zwróć uwagę na wartość maksymalną.

Wady takich produktów nie są tak liczne. Głównym z nich jest uważany przez młode matki do kosztów. Będąc na urlopie macierzyńskim, mają nieco ograniczone fundusze. Muszą dokładnie kontrolować wszystkie wydatki z rodzinnego budżetu.